Тетяна Печончик

Тетяна Печончик

голова правління

tp@zmina.ua

Голова правління Центру прав людини ZMINA. Організація заснована у 2012 році і займається інформаційною, просвітницькою, моніторинговою, аналітичною та адвокаційною діяльністю у сфері прав людини в Україні.

Тетяна Печончик закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Навчалася у Гарвардському університеті за програмою Ukrainian Research Institute (2006), в Українській школі політичних студій (2008) та в Києво-Могилянській школі журналістики (програма DFJ – “Журналістика цифрового майбутнього”) (2011).

У 2010 році захистила дисертацію на тему: “Концепт “свобода слова” в сучасному українському мас-медійному дискурсі” у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Має науковий ступінь кандидата наук.

У 2007-2011 роках працювала в інформаційному агентстві УНІАН редакторкою спецпроєкту “Права людини”. Як журналістка співпрацювала з виданнями “Українська правда” і “Дзеркало тижня”.

З 2012 року Тетяна Печончик є монітором Національного превентивного механізму проти катувань та жорстокого поводження в Україні за моделлю “Омбудсман+”.

З 2016 року є учасницею Комісії з журналістської етики, що розглядає конфліктні ситуації етичного і професійного характеру, які виникають в журналістському середовищі.

У 2020 році Тетяна Печончик була нагороджена премією Human Rights Tulip від Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

У 2021 році Тетяна стала членом правління організації DEJURE, створеної для просування верховенства права та реформ у сфері юстиції в Україні.

У 2021 році включена до “Топ-100 найвпливовіших жінок України” за версією журналу “Фокус”.

Після початку широкомасштабної російської агресії проти України очолювана Тетяною Печончик ZMINA разом з іншими 30 громадськими організаціями заснували коаліцію “Україна. П’ята ранку”, яка займається документуванням воєнних злочинів і злочинів проти людяності для захисту жертв російської збройної агресії в Україні та притягнення до відповідальності вищого керівництва Росії та безпосередніх виконавців злочинів.

У травні 2022 року ZMINA отримала відзнаку Democracy Defender Award від ОБСЄ “за видатний внесок у просування та захист основних свобод і прав людини як на непідконтрольних уряду, так і на підконтрольних уряду територіях України”, а коаліція “Україна. П’ята ранку” у червні 2022 року була нагороджена Open Society Prize від Центрально-Європейського Університету, “на знак визнання їхньої мужньої роботи з документування звірств, скоєних під час війни Росії проти України”.