Онисія Синюк

Онисія Синюк

правова аналітикиня

os@zmina.ua

Навчалася в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юристка-міжнародниця із щирим переконанням, що міжнародне право працює.

Досліджувала тему ґендерно зумовленого насильства в умовах збройного конфлікту, зокрема, в контексті російської агресії 2014 року, та продовжує працювати над цією тематикою і в контексті повномасштабного нападу.

З 2019 року працювала над проєктами міжнародного розвитку в Національному Демократичному Інституті за напрямками політичної участі жінок, ґендерної рівності у політичному та громадському житті, а також ґендерно орієнтованого врядування. Координувала впровадження програми з ґендерно орієнтованого бюджетування та оцінки стану ґендерної рівності в громадах Запорізької та Чернігівської областей.

До сфер професійного інтересу належать міжнародне гуманітарне та кримінальне право, належне впровадження стандартів цих галузей в Україні, захист прав осіб, постраждалих від збройного конфлікту в Україні, а також застосування у всіх напрямках діяльності комплексного ґендерного підходу, який дозволяє найбільш ефективно враховувати потреби окремих, зокрема вразливих груп населення.

“Твердження Герша Лаутерпахта, що “окрема людська істота… є основною одиницею усього права” завжди викликає суперечки, але для мене є орієнтиром. В умовах війни ризики порушень зростають, тому для мене надзвичайно важливо долучитися до захисту прав тих, хто цього потребує”.

У вільний час Онисія вивчає корейську мову та культуру.