Яна Радченко

Яна Радченко

редакторка стрічки новин

yr@zmina.ua

Навчалася у Запорізькому національному університеті на факультеті журналістики. У 2021 році отримала диплом з відзнакою, захистивши проєкт на тему: “Мова ворожнечі щодо ЛГБТ-людей в медіа”.

З 2018 року працювала як журналістка-фрілансерка у таких медіа, як “Explainer”, “Гендер в деталях”, “Жінки – це 50% успіху України”, “Повага” тощо, де писала про права людини, фемінізм та гендерну рівність.

Є авторкою та співавторкою 12 наукових праць щодо соціальних комунікацій, журналістської етики та професійних стандартів. Зокрема, у 2021 році опублікувала статтю “Образ жінки в масовій свідомості та засобах масової інформації” в Наукових записках “Острозької академії”.

У 2020 році перемогла у Конкурсі журналістських робіт на тему гендерно-чутливої журналістики та подолання “мови ворожнечі”. 

Двічі брала участь у Конкурсі журналістських матеріалів на гендерну тематику, посівши у 2020 році 1 місце, а в 2022 році – 2, у номінації “Найкращий матеріал у тематичних виданнях”.

Також у 2021 році стала фіналісткою у Конкурсі професійної журналістики “Честь Професії” у номінації “Найкраща публіцистика”, і перемогла у номінації “Надія журналістики”.

З 2018 року як феміністка та ЛГБТ-активістка бере участь у правозахисних акціях в Запоріжжі та Києві. Зокрема, була волонтеркою безпеки на “Запоріжжя-Прайд 2020”.