Олена Луньова

Олена Луньова

адвокаційна директорка

al@zmina.ua

Закінчила Таврійський національний університет імені В.І.Вернадського за фахом – викладачка філософії та юристка. У 2011-2014 роках навчалася в аспірантурі ТНУ ім. В.І.Вернадського за спеціальністю «Теорія держави та права».

Протягом 2011 року як тренерка брала участь у навчанні працівників органів внутрішніх справ та соціальних служб у сфері попередження та протидії насильству в сім’ї. З 2008 року регулярно бере участь у моніторингових візитах до місць несвободи, в тому числі як монітор Національного превентивного механізму.

Працювала юристкою Сімферопольської правової приймальні Кримського правозахисного центру «Дія». Після анексії Криму долучилася до харківської команди Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні. Пізніше працювала координаторкою правового напрямку Благодійного фонду «Восток-СОС».

«Наразі в мене є бажання більше працювати над системними речами не лише в питаннях захисту прав та свобод переселенців. Масштабні процеси, такі як реформа системи так званої «прописки», реалізація Національної стратегії у сфері прав людини, різнорівнева адвокація та промоція прав людини потребують сьогодні особливої уваги. І це стосується всіх, хто живе в Україні. Тож цим і планую займатися найближчим часом», – розповідає про свої плани Олена.

На дозвіллі Олена Луньова вдосконалює англійську, катається на сапах і займається вихованням сина Матвія і дочки Варвари.