Тетяна Жукова | Центр прав людини ZMINA
Тетяна Жукова

Тетяна Жукова

менеджерка з міжнародної адвокації

tz@zmina.ua

Тетяна має ступінь магістра “Права людини, демократія та міжнародне правосуддя” в Університеті Валенсії та досліджувала збройну агресію Росії проти України з 2014 року, дитяче безгромадянство як наслідок ґендерно-дискримінаційного законодавства в регіоні MENA, легалізацію біженців та іммігрантів у ЄС та корупційні схеми керівної еліти Екваторіальної Гвінеї.

Проходила стажування у Львівській міській раді та Посольстві України в Німеччині, працювала у відділі міжнародних новин 24 каналу, брала участь у волонтерських програмах у Німеччині та Швейцарії та тренінгу у Вірменії. Пізніше Тетяна приєдналася до довгострокового волонтерського проєкту в Іспанії, де допомагала в організації освітніх та інтеграційних заходів.

Крім того, вона брала участь у діяльності юридичного відділу асоціації Rumiñahui, допомагаючи консультувати біженців та іммігрантів щодо можливостей легалізації. Також Тетяна має досвід роботи редакторкою платформи EU Neighbours east та експерткою відділу міжнародних зв’язків Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Вона проходила стажування в Директораті зовнішньої політики Європарламенту, працювала над темою України, сприяла організації зустрічей з українською делегацією, допомагала писати брифінги та заяви про Україну.

Тетяна пройшла сертифіковане навчання на тему “EP powers and EU policies” від Європарламенту, “CoE Advocacy Capacity Building Programme” і “Advocacy Coaching and Mentoring Programme” від Фонду домів прав людини, “NGO Leadership Workshop” від Університету Мічигану, а також бере участь у літній академії Rene Cassin “Міжнародне право прав людини, міжнародне гуманітарне право та міжнародне кримінальне право” і програмі “Recharging Advocacy for Rights in Europe” від Hertie School, Угорського гельсінського комітету, Нідерландського гельсінського комітету, Гельсінського фонду за права людини та Oxfam Novib.

Тетяна підтримує постійний зв’язок з інституціями ООН, ЄС, РЄ та ОБСЄ, а також іноземними урядовими й неурядовими структурами щодо порушення прав людини в окупації, підтримки постраждалих і притягнення до відповідальності злочинців, винних у скоєнні міжнародних злочинів на тимчасово окупованих територіях; бере участь у міжнародних конференціях, зокрема у країнах-членах ЄС і РЄ, у США, Тайвані, державах Латинської Америки; організовує заходи на міжнародних майданчиках; займається експертними поданнями до міжнародних механізмів.