Тетяна Жукова

Тетяна Жукова

менеджерка з міжнародної адвокації

tz@zmina.ua

Із дитинства цікавилась зв’язками із громадськістю. Ходила в Малу академію наук, їздила на волонтерство в Австрію й публікувала статті в місцевих газетах.

Згодом поступила на факультет міжнародних відносин Львівського університету імені Івана Франка. Під час навчання брала активну участь у студентському та громадському житті: була членкинею неурядових організацій “Молода дипломатія” та AIESEC, пройшла стажування у відділі інформаційної політики Львівської міської ради, практику в консульському відділі Посольства України в Німеччині й академію НАТО, в рамках якої опублікувала дослідження “Російсько-український збройний конфлікт — погляд з України”.

Після завершення бакалаврату спробувала себе у відділі міжнародних новин 24 Каналу, а також взяла участь у волонтерських програмах у Німеччині та Швейцарії й тренінгу у Вірменії. Згодом відправилася на довгострокове волонтерство в Іспанію, де викладала англійську у школах, допомагала організовувати просвітні й інтеграційні заходи.

Там зрозуміла, що хотіла би працювати над просуванням прав людини у світі й підтримувати потребуючих. Саме тому поступила на магістратуру за спеціальністю “Права людини, демократія і міжнародне правосуддя” в університеті Валенсії. Під час навчання сприяла пошуку зв’язку корупційних схем із владною верхівкою Екваторіальної Ґвінеї, а також переймалася проблемою безгромадянства, про що написала дослідження “Дитяче безгромадянство як наслідок гендерно дискримінаційного законодавства у країнах Близького Сходу та Північної Африки”.

Крім цього, була залучена до роботи юридичного відділу асоціації Rumiñahui, де допомагала консультувати біженців та іммігрантів щодо можливостей легалізації. Тоді ж почала працювати редактором україномовної версії платформи EU Neighbours east за підтримки Єврокомісії.

Після повернення в Україну приєдналася до відділу міжнародних зв’язків Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, але повномасштабне вторгнення Росії в Україну змінило всі плани. Згодом поїхала на стажування у директорат зовнішньої політики Європейського парламенту, де працювала саме над темою України, підтримувала організацію зустрічей з українською делегацією, допомагала писати брифінги та заяви щодо України, зокрема, для голови Європарламенту. Крім цього, докладала зусиль до розголосу жахів війни, які охопили Україну, даючи інтерв’ю та приєднуючись до демонстрацій.

У вільний час Тетяна вишиває, ходить у походи і малює.

Вірить, що світло неодмінно переможе, якщо кожен докладе хоча б дрібку зусиль.