Єлизавета Сокуренко

Єлизавета Сокуренко

журналістка, координаторка напряму документування воєнних злочинів

ys@zmina.ua

Народилася в Одесі. Тут і здобула ступінь бакалавра журналістики в ОНУ ім. І.І. Мечникова. Після цього працювала медіаменеджеркою у телекомунікаційній компанії. За рік переїхала до Львова навчатися у Школі журналістики Українського Католицького Університету.

У 2017 році захистила магістерський проект на тему: “Manens rea (постійно звинувачувана): серія соціальних репортажів”. У межах проекту писала про жінок-представниць уразливих груп населення – працівниць комерційного сексу, колишніх ув’язнених, жінок, що живуть з ВІЛ, наркозалежністю тощо.

Одночасно з навчанням працювала медіаменеджеркою Міжнародного музичного фестивалю ODESSA CLASSICS. 

У 2018 році від Центру прав людини ZMINA взяла участь у проєкті “Сivil Pitch: фільми громадської активності”. Разом з режисеркою Таїсією Кутузовою стали одними з переможниць пітчінгу.  Відтак як редакторка та продюсерка працювала над створенням документальної стрічки “Ти, бля, рота закрий”, прем’єра якого відбулась під час Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA-2019.  

Публікувалася у виданнях “LB.ua”, “The Ukrainians”, “Korydor”, “Детектор медіа”, “Платформа”, “Дзеркало тижня” та інших.  

Цікавлюся соціальною тематикою, документальним кіно, мистецтвознавством. Також керую Кіноклубом Docudays UA при Центрі прав людини ZMINA.