“Депортація українців до ОРДЛО та Росії: виїхати, щоб вижити” — Twitter-етер

A+ A-

22 квітня о 17:00 відбудеться твіттер-етер про переміщення українців до Росії та ОРДЛО та неможливість потім виїхати з тих територій, який проведе Медійна ініціатива за права людини.

Депортували до Росії, а з Росії виїхати – ніяк. У таку ситуацію потрапили батьки українки, яка буде спікеркою вже у цю п’ятницю. Вони сподівалися, що з Росії зможуть поїхати у третю країну, проте план не вдалося втілити у життя – виникли проблеми з документами.

Практику насильницького вивозу українців до Росії та на території ОРДЛО військові РФ почали ще у 2014 і продовжують втілювати її на новоокупованих територіях. Зараз називають різні цифри про кількість депортованих, але точну кількість вивезених українців назвати складно, бо у Росії їх не реєструють.

Очевидці кажуть, що російські військові створюють такі умови, за яких єдина можливість вижити – це виїзд до Росії та ОРДЛО. Зокрема, обстрілюють гуманітарні коридори та не пропускають гуманітарну допомогу у місто. Такі випадки МІПЛ фіксувала у Маріуполі, Чернігові, Рубіжному, Гостомелі. Далі – створюють фільтраційні табори для українців, де проводять допити та збирають особисті дані.

Чому у деяких українців не має можливості виїхати з Росії після так званої евакуації, що відбувається у фільтраційних таборах та які права порушують військові РФ при вивезенні людей до Росії та ОРДЛО – будемо говорити англійською про це у Twitter Spases у п’ятницю о 17:00.

Серед спікерів:

Альона Луньова, менеджерка з адвокації Центру прав людини ZMINA;

Українка, батьків якої насильно вивезли до Росії;

Ольга Решетилова, координаторка Медійної ініціативи за права людини;

Модерувати захід буде незалежна журналістка Olga Tokariuk.

Посилання на етер