Завершилася третя Академія з прав людини для викладачів та викладачок журналістики

A+ A-

В Україні завершилася третя Академія з прав людини для викладачів та викладачок журналістики, яка тривала з лютого 2021 року. Мета академії – поширювати цінності прав людини та високі етичні стандарти в журналістській освіті.

Комплексна тренінгова програма для викладачів/-ок журналістики є спільною ініціативою Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка та Центру прав людини ZMINA.

Упродовж шести сесій 33 викладачі журналістики з 21 університету навчалися висвітлювати теми, пов’язані з недискримінацією, військовим конфліктом, гендерною рівністю, правами представників різних соціальних груп, як-от ЛГБТКІ+, людей з інвалідністю, безхатьків, людей у місцях несвободи.

Під час навчання учасники зустрічалися з правозахисниками/-цями, активістами/-ками й медіаекспертами/-ками та занурювалися в різні правозахисні теми. Відтепер викладачі та викладачки журналістики впроваджуватимуть здобуті знання у свої навчальні програми.  

Менеджерка проєкту ПРООН “Права людини для України” Світлана Колишко закликала учасників академії використовувати на практиці здобуті знання та навички. Вона додала, що для українців ЗМІ залишаються основним джерелом інформації про права людини.

“Це покладає велику відповідальність на представників ЗМІ, і я заохочую вас сприяти поширенню цінностей прав людини в медіаосвіті”, – сказала Світлана Колишко.

“Ця третя академія тривала в непростих карантинних умовах. Шість сесій по три-чотири дні впродовж семи місяців. Ритм навчання, кількість зустрічей і актуальність порушених проблем – усе це було справді непростим випробуванням онлайн. Але, що цікаво, інтерес групи та їхня включеність у процес свідчить про цікавість теми прав людини, бажання впроваджувати ціннісний підхід в освітній процес і готовність пропонувати студентам та студенткам проблематику інклюзивності, різноманіття, активізму, захисту власних прав. Після завершення академії ми в будь-якому разі триматимемо зв’язок з викладацькою спільнотою”, – коментує Ірина Виртосу, координаторка академії, журналістка Центру прав людини ZMINA.

Також читайте про першу та другу Академії з прав людини для викладачів та викладачок журналістики.