Євген Васильєв

Євген Васильєв

координатор польових місій

yv@zmina.ua

Євген з Луганська. Вищу освіту отримав в Східноукраїнському національному університеті ім. Володимира Даля. В січні 2014 року приєднався до луганського Євромайдану, а в травні 2014 став одним з співзасновників організації Восток-SOS. В липні 2014 року вимушений був покинути окупований Луганськ і переїхати в Київ.  

З 2014 по 2022 рік працював в організації Восток-SOS. Спочатку координатором гуманітарного напрямку, а потім координував роботу моніторингового напрямку.

2016 по 2022 був організатором та учасником вісьмох міжнародних моніторингових місій в Україні по документуванню та фіксації порушень прав людини під час російсько-української війни.

В 2019 році брав участь у позачергових виборах до Верховної Ради України по 112 округу в Луганській області як кандидат в депутати.

Координував роботу платформ по взаємодії між представниками силових структур України та організаціями громадянського суспільства на національному та регіональному рівнях з метою захисту прав і свобод людини в Луганській та Донецькій областях.

З початку 2022 року працював з іноземними медіа: SIC TV (Португалія), TeleGiornale 3 (Італія), CZECH TV (Чехія), Radio Canada Media (Канада), Libération (Франція), TV 2 (Данія), Delfi (Естонія), Politiko (США), Picture Agency PRESSCOV (Польща), Hiropress (Японія), Le Temps (Швейцарія), Česká televize (Чехія), La7 Attualita (Італія).

Вивчає англійську мову та вчиться грати на гітарі. Останні 9 років свого життя присвятив східній Україні, намагаючись змінити суспільство на Донеччині та Луганщині, а також ставлення всієї країни до цих регіонів.