Анастасія Лихолат

Анастасія Лихолат

радниця зі стратегічних комунікацій

la@zmina.ua

Досвідчена керівниця проєктів у сфері захисту прав людини в Україні, зокрема у сфері свободи вираження поглядів та безпеки мирних зібрань, захисту прав журналістів та активістів, розширення кола союзників та союзниць ЛГБТІК+ людей та підтримки активістів на тимчасово окупованих територіях. Зацікавилась сферою захисту прав людини в часи волонтерства на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays у 2011 році. У 2014 році впродовж декількох місяців співпрацювала із Ukraine Crisis Media Center – майданчиком для українських та міжнародних журналістів про події в Україні після Революції Гідності 2013-2014 року. Впродовж останніх семи років працювала у міжнародній правозахисній організації Freedom House в Україні. Брала участь у підготовці різноманітних аналітичних доповідей та адвокаційних заходів у сфері захисту прав людини разом із українськими громадськими організаціями в Україні та США.

У 2023 році стала стипендіаткою Офісу Фулбрайта в Україні із можливістю здобути ступінь магістра з публічного адміністрування у Корнелльському університеті (штат Нью-Йорк, США).

Цікавиться історією ЛГБТІК+, сучасною українською літературою, мистецтвом та країнами й народами Близького Сходу.

Народилась у місті Слов’янськ Донецької області. Закінчила бакалаврську (2013) та магістерську (2015) програми Національного університету “Києво-Могилянська академія” (Київ, Україна) за спеціальністю “Політологія”. Володіє англійською та німецькою мовами.