Людмила Янкіна | Центр прав людини ZMINA
Людмила Янкіна

Людмила Янкіна

координаторка проектів

ly@zmina.ua

Українська правозахисниця. Керівниця проектів у ZMINA. Центр прав людини.

Долучилась до реалізації правозахисних проектів ZMINA у 2015 року. З того часу і по сьогоднішній день Людмила започаткувала та очолює один зі стратегічних напрямків організації “Свобода пересування для кожного: Реформа системи реєстрації місця проживання в Україні”, спрямований на зміну чинної системи реєстрації (в народі “прописки”) з дозвільної на повідомну. Вона також є керівницею стратегічного напрямку з захисту громадських активістів та правозахисників та менторкою програми ЦЕДЕМ для посилення адвокаційних та комунікаційних спроможностей організацій громадянського суспільства.

З 2016 року вона займалась документуванням нападів на правозахисників та активістів, а також впровадженням концепції Community Policing, встановлюючи ефективну взаємодію поліції та громад по всій території України з метою підвищення рівня локальної безпеки.

Свою діяльність у громадському секторі Людмила починала у 2014 році з того, що очолила напрямок маркетингу та стратегічного розвитку в команді Центру розвитку інновацій при НаУКМА, яка започаткувала процес електронної демократії в Україні.

До моменту Революції Гідності упродовж восьми років працювала у бізнес-секторі на перетині кількох напрямків – управління продажем, маркетингу, освітніх проектів, управління відносинами з клієнтами. Працювала у таких організаціях, як Аналітичний центр pro.mova, Видавничий Будинок Companion Group, Києво-Могилянська Бізнес-Школа (kmbs). Має досвід модерування закритих фокус-груп та фасилітації публічних дискусій.

Під час Революції Гідності була активною волонтеркою: на “Громадському ТБ” координувала волонтерську мережу із понад 150 людей, була ініціаторкою проекту із запуску першого англомовного синхронного перекладу у прямому ефірі. Також була волонтеркою-медиком.

Освіта:

За формальною освітою психологиня та медсестра. Закінчила Школу аналізу державної політики Лабораторії законодавчих ініціатив та Канадської парламентської бібліотеки, дворівневу Школу з прав людини Харківської правозахисної групи, польську програму “Принципи західної журналістики” від IrexProMedia та відкриті програми управлінського розвитку з управління продажем, лідерства, управління маркетингом, фінансами для нефінансових менеджерів, а також з мистецтва ведення переговорів у kmbs.