Даниїл Попков

Даниїл Попков

юридичний радник

dp@zmina.ua

Закінчив НЮУ ім. Ярослава Мудрого. Під час навчання долучився волонтером до громадської приймальні Харківської правозахисної групи, організував щорічний “Міжнародний марафон написання листів” Amnesty International у Харкові. Після отримання диплому зрозумів, що отриманих знань і досвіду недостатньо, аби вважати себе юристом. Тому наступні чотири роки вивчав німецьку мову і філософію у Франкфуртському університеті.

Після повернення до України приєднався до БФ “Восток SOS”, де займався юридичною, адвокаційною діяльністю, брав участь у моніторингових місіях з дотримання прав людини в зоні ООС, захищав права українських та іноземних волонтерів. Данііл вважає, що питання безпеки волонтерів, правозахисників, журналістів та активних громадян — це не просто про дотримання прав людини в України, а про успішність та виживання української нації.

Крім правозахисту, сферою професійних інтересів також є реформа судочинства і правничої освіти. Автор дослідження “Як викладати етику майбутнім правникам” спільно з Фундацією Dejure (2021). Переконаний, що корупцію найкраще бороти не юридичним контролем і покаранням, а вихованням і моду на чесноти.

Найкраще проведення вільного часу — це мистецтво, спорт, спілкування з близькими і ледарство.

Мріє про об’єднану Європу від Азорських островів до Мілового.